Докія Гуменна. Жадоба-1

Переднє слово

 

В цій книжці читач знайде чотири оповідання, об’єднані однією ідеєю. Правда, ця ідея — емансипація жінки — була нова у минулому столітті. Рівність жінки й чоловіка сьогодні вже доконаний факт.

Але тільки формально. В невидних підґрунтах, у недоступних чужому оку інтер’єрах, у найтонших духових вібраціях без імени — точиться змаг. Патріярхальний уклад наших днів не легко поступається своїми привілеями. Це ж так зрозуміло кочовикові Азії, що він — володар, купує й продає жінку, як річ! Це ж так чудово інтелектуалістові Европи — розвивати свої таланти, коли мізерія щоденного побутового топчака входить у «природні функції» жінки! Та от куповані рабині, добрі господині і музи навіть, і ті вже сьогодні хочуть розвивати свою неповторну особистість. Вони й розсаджують старий ковчег. Щабель за щаблем спинаються вони вгору, повертаючи відібрані колись у жінки високі позиції, вузлик за вузликом розплутують вони тенета, що ув’язнили жінку в патріярхальній системі. І цей процес іде всіма дорогами, точиться у безконечних варіянтах, всіма плянами розвивається.

Оповідання написані на живому матеріялі підсовєтського життя до другої світової війни. Читач знайде тут образки туркменського родового ладу, ще майже незачеплених варварських звичаїв; колізію виховання дітей і хатнього затишку в родині київського науковця; природне дівоче бажання любити, ображене банальщиною й цинізмом модного стилю хамування (може підсвідомого реваншу за втрачені привілеї?). Все це — різні аспекти того самого процесу. І це — тільки скалочки в океані. Авторка певна, що кожен Читач і Читачка приточать свої власні асоціяції й так розширять до безконечности рямці цієї книжки та знайдуть у ній правду, кожен свою для себе.

 

 


                                       

                                         При цитуванні і використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.